MARKA BONUS GİRİS
5000TL
8000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Ekstrem Spor Nedir? | Ekstrem Tatil ‣ Faydaları

Ekstrem sporlar tehlikeli olabilir. Bu faaliyetlerde yüksek hız ve irtifa yaygındır. Bu aktiviteler ayrıca yoğun eğitim, özel donanım ve büyük bir yoğunluk gerektirir.

Ekstrem Sporların Tanımı ve Kökeni

Ekstrem sporların net bir tanımı yoktur ve kökenleri belirsizdir. Ancak 1990’larda daha popüler hale gelmişlerdir. “Ekstrem spor” terimi birçok farklı aktiviteyi tanımlamak için kullanılsa da, ekstrem sporu neyin oluşturduğu konusunda hala tartışmalar vardır. Çoğu ekstrem spor belirli özellikleri paylaşır.

Ekstrem sporlar sadece gençler için değildir. Hedef kitleleri daha gençtir. Okul yetkilileri ekstrem sporları nadiren onaylar. Ekstrem sporlar diğer sporlara göre daha yalnız olma eğilimindedir. Ekstrem sporları öğrenen sporcular genellikle önce deneyimli bir antrenör tarafından çalıştırılır. Ekstrem sporların öngörülemeyen doğası nedeniyle, medya tarafından farklı şekilde sınıflandırılırlar.

Ekstrem sporlar tahmin edilemez.

Birçok ekstrem spor doğal değişkenlere dayanır. Çevresel değişkenler arasında rüzgar, arazi, dağlar ve su yer alır. Bu doğal olaylar tahmin edilemez ve kontrol edilemez.

Ekstrem sporlar: Faydaları

Birçok insan böyle bir soruyu araştırmak için zaman harcamaz. Bu çok önemli bir sorudur.

Ekstrem sporlar giderek artan bir popülariteye sahiptir. Yamaç paraşütü en popüler etkinliktir. Basketbol ve geleneksel yan aktiviteler de düşüşte. Bu düşüşün, insanların adrenalin yaşama arzusundan ekstrem sporların fiziksel ve psikolojik faydalarına kadar pek çok nedeni var.

Ekstrem sporlar birçok insan için faydalıdır.

1. Stres toleransı geliştirilebilir

Ekstrem sporlar zihinsel ve fiziksel sınırlarınızı test edebilir. Bu da cesaretinizin kırılmasına ve tehlikeli hatalar yapmanıza yol açabilir. Uçaklardan atlayan insanlar zihnin kimyasını değiştirir. Stresli durumlarda daha sakin olabilir ve odaklanabilirsiniz. Ekstrem sporlar hayatınızı ele geçirebilir.

2. Kaygı yönetimi becerilerinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Korku sizi zayıflatır. Ekstrem sporlar korkunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Birçok insan yeni şeyler denemekten korkar. Bungee veya uçaktan atlama gibi yeni bir şey deneyin. Bunu güvenli bir şekilde yapabilir ve diğer tarafa geçebilirseniz korkunuz azalacaktır. Meditasyon ve diğer başa çıkma stratejileri ile korkunuzu azaltın.

3. Farklı kasları çalıştırın

Hepimiz her gün kaslarımızı çalıştırırız. Normalde yaptığınızdan farklı bir şey yaparsanız kaslarınız ağrıyabilir. Belirli bir kası yeni bir şekilde hareket etmeye zorlamış olabilirsiniz. Bu rahatsız edici olabilir ama sizin için iyidir. Yeni kaslar oluşturmaya başladığınızda sağlığınız da iyileşecektir.

4. Alçakgönüllülük duygusu geliştirin

İş dünyasında veya özel hayatınızda öne geçmeye çalışmak sorumsuzluk olarak kabul edilir. Alçakgönüllülük önemlidir. Alçakgönüllülük bizi insancıl kılar ve olumsuz yargılardan kaçınmamıza yardımcı olur. Ölümlülüğünüzü ve kusurlarınızı kabul etmek ekstrem sporlar yapmak için gereklidir. Hayatta kalmak ve güvenlik ekipmanlarını doğru şekilde nasıl kullanacağınızı anlamak için ölümlülüğünüzü kabul etmelisiniz. Eğitmeninizi dinlemek önemlidir. 2009’da yapılan bir çalışmada, bu faktörlerin hepsi daha fazla alçakgönüllülükle ilişkilendirilmiştir.

5. Özgüveninizi nasıl artırırsınız?

Ekstrem sporlar fiziksel olarak zorlayıcıdır. Dağlara tırmanmak kolay bir iş değildir. Bu mücadelelerde başarılı olursanız daha fazla para kazanabilirsiniz. Ekstrem sporların daha yüksek bir özgüven seviyesiyle güçlü bir şekilde bağlantılı olduğundan bahsetmiştik. Böylesine zorlu bir görevi tamamladığınız için gurur duymalısınız. Özgüveninizin artması hayatınızı olumlu yönde etkileyebilir. Egzersizi fiziksel olarak tamamlayabilen herkes bundan faydalanabilir.

6. Yüksek kalori yakmak

Ekstrem sporlar genel sağlığınızı iyileştirmek için harika bir yol olabilir. Ekstrem sporlar düzenli egzersizden daha eğlenceli olabilir. Kaykay saatte 500 kalori yaktırabilir. Kaykay, kalori yakmak için iyi bir yoldur.

7. Bakiyenize ekleme yapabilirsiniz

İyi bir dengeye sahip olanlar bile ekstrem sporlardan keyif alabilir. Dengesiz veya sakarsanız ekstrem sporlardan kaçının. Düz, düz bir yüzeyde kaykay yapmak daha dengeli olmanıza yardımcı olacaktır. Bu, bisiklete binmeyi öğrenmeye benzer. Zamanla gereken dengeye uyum sağlayabilirsiniz.

9. Sosyal etkileşim sunun

İnsanlar doğaları gereği sosyal varlıklardır. İçine kapanık biri olmama rağmen sosyalleşme benim için önemlidir. Sosyalleşme bilişsel işlevler için gereklidir. Ekstrem sporlar daha popüler olma eğilimindedir çünkü genellikle başkalarını içerirler. Yanınızda arkadaşlarınız varsa, kaykay yapmak veya uçaktan atlamak gibi ekstrem sporları yapma olasılığınız daha yüksektir. Arkadaşlarınızla sosyalleşmek ilişkinizi güçlendirebilir.

Ekstrem doğa sporları nedir?

Ekstrem sporları profesyonellerle birlikte denemek her zaman en iyisidir. Çok çeşitli macera sporları arasından seçim yapın ve kanınızı pompalayın.

Bizi Facebook ‘ta takip edin

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Amerika'da çok popüler olmayan bir takım sporu olan hentbol, az sayıdaki takım sporlarından biridir. Takım…

21 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbolda kullanılan dil farklıdır. Futbol TerimleriKelimelerinnasıl telaffuz edildiğini öğrenin Ayrıca bizimle nasıl iletişime geçeceğinizi de…

21 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Dünya çapında milyonlarca insan futboldan keyif alıyor. Spor, farklı hareketlerle daha ilgi çekicidir. Spor sadece…

21 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor sizi sağlıklı ve zinde tutabilir. Düzenli olarak egzersiz yapmak zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığımızı…

21 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücut parçalarının isimleri de benzersizdir. Kas gruplarının isimleri buna iyi bir örnektir. Bu kısaltma da…

20 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano ne hakkında? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira…

20 Haziran 2023